est

est

 

Miks on ühe ja/või paarisõppes kontakttunde vähem kui rühmaõppes?

1. Rühmaõppe korral tegeleb õpetaja iga õppuriga (~10 inimest) ning kui lähtuda praktikast, et 20% ajast räägib õpetaja ja 80% tunnist räägivad õpilased, teeb see kokku ühes akadeemilises tunnis 3-4 minutit õppuri kohta. Ühe- ja/või paarisõppe korral on selleks vähemalt 15-20 minutit, ehk siis 4-5 korda rohkem.

2. Kui õpilastel on küsimusi, siis vastab rühmaõppes õpetaja neile kõigile, olenemata, kas asi on arusaamatu ühele või pooltele või kõigile õpilastele. Ühe- ja/või paarisõppe korral on küsijaid vaid üks või kaks, ning seletusteks kulub vähem aega.

3. Rühmaõppes võib tundi tulla põhjaliku ettevalmistuseta (õpetaja ei pruugi kõiki küsida), ent ühe- ja/või paarisõppes vastamisest ei pääse. Edasiminek ei jää seisma tegemata iseseisva töö tõttu.

4. Keeleõppes pole tähtis ainult tundide arv, vaid ka kursuse ajaline kestus kuudes. MTÜ Tiia Võhma Keeltekoolis on eesti keele B2-taseme eksamiks ettevalmistava kursuse kinnistamisosa ajaline kestus rühmaõppes 5-6 kuud ning ühe- ja/või paarisõppes 4-5 kuud.

5. Ühe- ja/või paarisõppesse tulevad enamasti motiveeritumad õppurid, kel on kindel soov keel selgeks saada ning tasemeeksam sooritada